Bİ EĞLENCELİ RÖP’ler: LÜSET KOHEN FİNS’E SORDUK! - Kafam Bi Online
309
post-template-default,single,single-post,postid-309,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Bİ EĞLENCELİ RÖP’ler: LÜSET KOHEN FİNS’E SORDUK!

Sevgili Lüset Kohen Fins ile dostluğumuz, hayatta tesadüf diye Bİ şeyin olmadığını kanıtlarcasına gerçekleşti adeta. Vesile olan lapetitedolly.com sitesinin tatlı sahibesi, dostum Dolly’ye sonsuz teşekkür ediyorum bu vesile ile tekrardan!
Kendisi Pazar Okuması&Dinlemesi ‘ne de konuk olan ödüllü ‘On Derin Ayak İzi’ ve yakında konuk olacak ‘Enginar Mevsimi’ kitaplarının yazarıdır.
Ayrıca tam da yazarlık konusunda ileri adımlar atmaya karar verdiğimde karşıma çıkan, ‘Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nin kurucusudur! (Daha önce detaylı Bİ yazı hazırlamıştım.)
Buradan her iki yazıya da ulaşabilirsiniz.

Geçelim RÖP’ümüze….
1-Konumuz online alışveriş. Kullanıyor musunuz?
Evet.

2-Daha çok hangi alanlarda kullanıyorsunuz?
Genelde kitap siparişi vermek için online alışveriş yapıyorum.

3-Sizin için hediyeyi farklı kılan nedir?
Bir hediyeyi farklı kılan şey sunum şeklidir.

4-verdiğiniz/hazırladığınız en farklı hediye neydi?
Yıllar önce eşime bir Oscar heykelciği hediye etmiştim. Burada zamanlama çok önemli; bu hediyeyi Oscar heykelciklerinin popüler olmasından on beş yıl kadar önce vermiştim.

5-Kadın erkek çoğumuzun ‘hayat kurtaran’ pratik fikirleri vardır. Sizin de sıklıkla baş vurduğunuz var mı, bizimle paylaşır mısınız?
Zamanı doğru ve verimli kullanmak bence en çok hayat kurtaran pratik fikirlerin başında geliyor.

6-Başarılı bir yazar olduğunuzu biliyoruz. Size ait bir bloğunuz olmasa da ‘On Derin Ayak İzi’ kitabınızda Dan Cobrastein’ın blogu çok ilgi görmüştü. Şahsen ben çok beğendim ve gerçek olmasını diledim 🙂 Sizce Türkiye’de blog yazarlığı nerede ve nereye gidiyor?

Blog yazarlığı Türkiye’de hızla önem kazanan mecralardan biri oldu. Özgün ve samimi bir dille aktarılan her türlü tecrübe ve manifesto bir diğer bireyin ilgisini çekiyor doğal olarak.

7-Tavsiyeleriniz/eleştirileriniz var mı?
Eleştirim yok fakat tavsiyem bol bol araştırmak. Herkes kendini eksik bulduğu alanda geliştirirse her geçen gün daha iyiye ulaşacağız.

8-Kafambionline online alışveriş, pratik fikirler ve değişik hediyeler konusunda ışık tutmayı, fikir vermeyi hedeflese de mottoları ile de ilham vermeyi önemsiyor. Sizin mottonuz nedir? Sizi idol olarak gören, hayranlık duyanlara nasıl ilham vermek isterdiniz?

Verdikleri kararların arkasında durmalarını, sabırla ve özveriyle çalışmalarını, aile ve arkadaşlarla geçirilen zaman dilimlerini bir dengede tutmalarını ve kendilerine değer vermelerini tavsiye ederim. Gerçi söylemesi kolay ama uygulaması zor olan her şey gibi bu noktalar da epey emek istiyor. Önemli olan ne istediğini ve ne istemediğini anlamaya çalışmak…

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.