Bİ MİMAR GÖZÜYLE: TAŞINABİLİR EV MODASI - Kafam Bi Online
183
post-template-default,single,single-post,postid-183,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Bİ MİMAR GÖZÜYLE: TAŞINABİLİR EV MODASI

Bu yazıyı 2017 yılı Ekim ayında yazdığımda Digiturk Life Time kanalına sarmıştım.
Favori programlarımdan biri ‘Tiny House Nation’ ( Küçük Ev Kavimi)idi. Artık Netflix’te izlenebiliyor.
Dünya’nın minimalleşmeye, yalınlaşmaya gittiği bu dönemde evi küçültmek, bir de kaplumbağa misali peşinden sürüklemek harika olmaz mı?

Bu şirinlik abidesi, şık, kompakt ve bana kalırsa havalı, bir o kadar da maliyeti düşük (birçoğu daireye göre) evciklerden derlediklerimi paylaşmaya başlıyorum.

MİNİMAL OLSAM DA, LÜKSÜM OLMADAN ASLA BEYBİ

Dekoratif aksesuarlar, mobilyalar son derece şık, ufak alana sığdığı gibi konforlu… Bir de üstüne mini veranda… Daha ne olsun?!

GÖNÜLLER BİR OLSUN

Bu evin dış cephesine ba-yıl-dım! İçi de sempatik ve kullanışlı. Lakin ister tek, ister çift olarak bu kadar alçak tavanlı bir yerde yatabileceğimi pek sanmıyorum. Yine de şehirde saçma sapan fiyatlara ev tutup, almak için bir ömrü heba etmektense çok iyi bi’  alternatif.

BİR BEN VAR BENDEN ÖTE

Tek kişi için ideal bi’ alternatif. Tavan yine normal yükseklikte olmasa da, çift eğimli çatı ve üzerindeki pencere ferahlatmış.

BOHEM RAPSODİ

Kayak tutkunu günümüz bohemleri için tasarlanmış bu evin barbeküsü bile var! (Üst solda sarı cisim)

DIŞI SENİ, İÇİ BENİ

Başlığın genel kullanımının aksi yönde içi yakıyor! Dışarıdan çok dikkat çekmese de içi güzel bir villayı andırıyor. tinyhousetown.net ‘de detaylı fotoğrafları olan bu ev, hiç de küçük hissi vermiyor bana kalırsa. Lüksten kaçınılmamış, favorilerimden biri. Ayrıca üst solda göreceğiniz solar panel ile ekolojik de bir ev.

O SEN OLSAN BARİ

Bir diğer favorim! Hatta en favorim sanırım… Kocaman bir ada mutfak, yüksek tavanlı şömineli oturma alanı, normal yüksekliklerde iki adet oda… Rüstik dekorasyon, üstü kapalı veranda… Klavyeye aktı salyalarım galiba :)… Belki yerler ya da dekorasyonda bazı objeler beyaz olursa daha ferah görünebilir. Yine de bu haliyle her türlü talibim!!!

Yazıyı ilk yazdığım 2017 yılında yaptığım araştırmalarda henüz yapan firmalar yoktu Türkiye’de. Lakin artık var. Hatta bu yaşama geçiş yapanlar da! Daire adlı youtube ve instagram hesaplarını takibe almanızı tavsiye ederim. Bir sürü minimal daireyi geziyor, hikayeyi sahiplerinden dinliyorsunuz. Tiny house örneği de var.

photos: itinyhouses.com
tinyhousetown.net

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.