Bİ DOZ BENDEN: SPİRİTÜEL OLMAK X SPİRİTÜELLİĞE SIĞINMAK - Kafam Bi Online
153
post-template-default,single,single-post,postid-153,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Bİ DOZ BENDEN: SPİRİTÜEL OLMAK X SPİRİTÜELLİĞE SIĞINMAK

Okuduğum yazıdan aldığım ilhamla, hatta yer yer onu da harmanlayarak, benim de kafamı çok kurcalayan bir konuya parmak basmak istedim!

Çoğumuzun etrafında, en ufak negatif yorum ve konuşmada ”hemen kapat konuyu, böyle konuşma, evren sana şöyle dönecek, böyle edecek” türevlerinde konuşanlar vardır. Elinden geldiğince pozitif kalmaya çalışan, fakat geceyle gündüz gibi, her pozitifliği dengelemek için negatifliklerin de olduğuna, her şeyin dengelenmesi gerektiğine inanan bir insanım.

‘Kabule geçmek’ var ya işte olay o.

Her an başardığımı söyleyemesem de kendimi olabildiğince geliştirmek için çabalıyorum. Tabi ‘kabul’ derken, varlığını iyisiyle kötüsüyle kabul etmekten bahsediyorum. Kötü hissettiğinde, düşündüğünde o duygu ve düşünceler yokmuş gibi davranmak yerine onları kabul edip; çözülebilecek şeyler ise üzerinde çalışmak, değil ise de bunun da geçeceğine inanmayı ifade ediyor benim için.

Konuya dönecek olursam; kendini ‘pozitif’ olarak gösterip aksine ‘negatif’ titreşim verdiğinin farkında bile olamayan çevreme ve çevrenize tez zamanda farkındalık diliyorum. Bu bi’ serzeniş değil, dilek ve aynı durumda olanlara “Hah, oh be! Aynen, rahatladım şu an.” demeye vesile olma arzusu taşıyan bi’ yazıdır. 🙂 En altta linkini verdiğim yazının bazı başlıklarında ben öyle dedim.

İçini döken birine ‘negatif’ diye konuyu kapattıranlara iki çift lafım var!

Ortamdaki bir kişi, başına gelen kötü bir olayı anlattığında, üzerine diğeri de kendisininkini anlatırken bölüp “kapatın bu konuyu, şu an bu masadaki herhangi birinin başına gelebilir. Evrene bunu yolluyoruz.” diyen kişinin iyilikten çok saygısızlık yaptığını düşünüyorum. Evren böyle işliyor olsa ohooo diyeceğim öncelikle. İkinci olarak ise, her şey önce zihinde ve bakış açısında ya… o zaman bunu şöyle kodlasak nasıl olurdu acaba? Anlatan kişi dinleyenlere kötü titreşimler yollamak yerine tecrübesini paylaşma fırsatı verildiği için iyi titreşimler yolluyor. Nasıl oldu? Bence mis gibi! Evren negatif, pozitiften ziyade korkular, endişeler, umutlar, inançlar olarak işliyor benim inanışıma göre. Dolayısıyla gerçekleşebilecek aksiliği yaratan, bir başkasının benzer bir şey anlatması değil, duyduğumuzda zihnimizde harekete geçen korku ve endişeler. Kötülüklerden kaçmak mümkün olmadığına göre(kendi ininize bile kapansanız, zihniniz sizinle 🙂 ) böyle ortam ve konuşmaları, zihnimizde kodlanmış ve bizi engelleyen korku, endişe ve türevi kalıplarla yüzleşip; aşmak için birer fırsat olarak değerlendirmek bizim elimizde.

Günümüzde yazı okunurluğunun, video izlemeye bıraktığı bu dönemde, sonuna kadar okuyanlara çok teşekkürler! Şimdi ufak bi’ ricam var 🙂 Korkmayın çok kısa sürecek. Hiç acımayacak :))) Zevzekliği bırakıyorum. Buraya kadar gelmiş olanlar, kafambionline instagram hesabıma (üzerine tıklayarak da ulaşabilirsiniz.)  ‘Okudum!’ yazar mı? Dilerseniz, yorumunuzu da ekleyebilirsiniz. Hatta ve hatta bu yazının altına da yorum yapabilirsiniz 🙂

Okuduğum yazının linki:
https://yourotherperspective.com/10-spiritual-things-people-do-that-are-total-bullshit/

Yazının özet bir çevirisini eklerim ilerleyen zamanda belki, ne dersiniz?

photo: ‘Prejudice’ by Noell S. Osvald

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.