Bİ DOZ BENDEN: 29UMDAN 19UMA SEVGİLERİMLE :) - Kafam Bi Online
216
post-template-default,single,single-post,postid-216,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Bİ DOZ BENDEN: 29UMDAN 19UMA SEVGİLERİMLE :)

Hep 30’dan 20’ye öğütler veriliyor. Bi’ klişeyi kırayım istedim. Olur umarım. 🙂
Dolu dolu 29 olmama sayılı günler kalmışken, 19’luk körpeye neler söylemek isterdim diye içimden geçirdim. İçimde kalmasın, dışıma da taşırayım, belki nemalanan olur dedim.

-Fobilerinin üzerine git. Bak ben bugün gidiyorum ve bir çoğunu aşmaya başladım. Çok bile beklemişim.

-Tek başına arabayla seyahat et. Evet ben bunu ilk defa 29umda yaptım. Özgürlüğün kralını yaşıyorsun. Korku kalmıyor, istersen dünyayı fethedebileceğini hissediyorsun. Abartmıyorum, dinle beni 🙂

-19 erken belki ama güvenli alandan en kısa sürede çık, huzursuz olduğun, kendini ait hissetmediğin bi’ hayata mahkum etme kendini. Ha bak hiç kolay değil, ama değecek bunu garanti edebilirim. Tabi yeterince sabırlı ve istikrarlı olursan.

-Etrafında bazıları var ki – ve hep onlar ya da türevleri olacak – ne yapsan yaranamayacaksın. Derdin yaranmak değil biliyorum. Değer verdiğin için her dediklerini dikkate alıyorsun. Fazla alma. Kilo versen, saçının rengi, o değilse ne kadar duygusal olduğun, o da değilse giyim tarzın, hiçbiri olmasa… diye bi şey yok hep bi’ şeyler olacak 🙂 Sen en iyisi yapıcı değil de yıkıcı şekilde yaklaşanların kim olduğunu tespit etmeye ve takmamaya, hatta mümkünse onlardan uzaklaşmaya bak. Aynada gördüğün hoşuna gidiyor mu? Cevabın evetse fıstık gibisin kaplan, kim tutar seni!

-Anan, baban, hatta tüm sülalen bi özelliğin için ‘aynı ben, bana çekmiş işte’ diyecek. He deyip geçmeyi bi’ an önce öğrenmeye bak. Saplanıp kalma sana biçilen kılıflara. Hepsinden birer parça var tabii ki. Ama unutma ruh tek ve özgün! Sen özünü keşfetmeye bak. Ancak o zaman ‘ben’ olabileceksin.

-Dostların var biliyorum. Bugüne geldiğinde de olacak bazıları. Yine de sen en yakın zamanda kendi kararlarını tek başına alabilmeyi öğret kendine. Onlarla istediğinde paylaşacaksın, o da lazım. Lakin sen yine de ruhundan akanı yap. Kararsız kaldığında önce içine dön. Cevaplar aslında tam da orada.

-Erken uyandıysan tekrar yatma. İster önceki gece içkiyi fazla kaçırdığından olsun, ister kabustan uyanmış ol. Belki de güzel bir rüya yarım kaldı diye küfür ediyorsun. Sebebini boş ver, erken uyandıysan melekler öpücük kondurmuş demek. Kalk ve tadını çıkar!
Her gün erken kalk kısmına girmeyeceğim. Faydalarını şuradan okusan yeter.

-Her şeyi paylaşınca madalya vermiyorlar! Sosyal medyanın git gide nasıl bir çılgınlığa dönüştüğünü hayretle izleyeceksin. Bazı anları kendine sakla, bir şey kaybetmenin aksine kazanacaksın! Neyi mi? Özgürlüğünü ve sana özel anları…

-Telefonunu arada kapat. Anan baban hiç hoşlanmayacak biliyorum. Ama sen yine de beni dinle. Teknoloji esirlerinden olma. Bir de anının keyfini dibine kadar yaşamanın ne demek olduğunu anla.

9 maddede 29’dan 19’a öğütlerle bol 9’lu Bİ yazı oldu. 9 rakamı meleklerin mesajlarında, ‘Hayatının amacı üzerinde çalış!’ anlamına gelir. Bolca mesajlı olmadı mı sizce de? 🙂

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.