Bİ MİMAR GÖZÜYLE: TAŞINABİLİR EV MODASI


Son dönemde Life Time kanalına sardım. Benim gibi konsept program meraklılarına tavsiye ederim. Digiturk 52. kanal.
Favori programlarımdan biri 'Tiny House Nation' ( Küçük Ev Kavimi)
Dünya'nın minimalleşmeye, yalınlaşmaya gittiği bu dönemde evi küçültmek, bir de kaplumbağa misali peşinden sürüklemek harika olmaz mı?

Henüz Türkiye'de yok araştırdığım kadarıyla. İlerleyen dönemde öncüsü olmayı çok isterim. İzmir - İstanbul arası göçebe hayata alışmaya başlamışken, bir üst boyuta neden geçmeyeyim?


Kendi iç sohbetimi buraya da yansıttığıma göre artık, bu şirinlik abidesi, şık, kompakt ve bana kalırsa havalı, bir o kadar da maliyeti düşük (birçoğu daireye göre) evcikleri paylaşmaya başlıyorum.


MİNİMAL OLSAM DA, LÜKSÜM OLMADAN ASLA BEYBİ

Dekoratif aksesuarlar, mobilyalar son derece şık, ufak alana sığdığı gibi konforlu... Bir de üstüne mini veranda... Daha ne olsun?!


GÖNÜLLER BİR OLSUN
Bu evin dış cephesine ba-yıl-dım! İçi de sempatik ve kullanışlı. Lakin ister tek, ister çift olarak bu kadar alçak tavanlı bir yerde yatabileceğimi pek sanmıyorum. Yine de şehirde saçma sapan fiyatlara ev tutup, almak için bir ömrü heba etmektense çok iyi bi'  alternatif.


BİR BEN VAR BENDEN ÖTE
Tek kişi için ideal bi' alternatif. Tavan yine normal yükseklikte olmasa da, çift eğimli çatı ve üzerindeki pencere ferahlatmış.

BOHEM RAPSODİ
Kayak tutkunu günümüz bohemleri için tasarlanmış bu evin barbeküsü bile var! (Üst solda sarı cisim)

DIŞI SENİ, İÇİ BENİ
Başlığın genel kullanımının aksi yönde içi yakıyor! Dışarıdan çok dikkat çekmese de içi güzel bir villayı andırıyor. tinyhousetown.net 'de detaylı fotoğrafları olan bu ev, hiç de küçük hissi vermiyor bana kalırsa. Lüksten kaçınılmamış, favorilerimden biri. Ayrıca üst solda göreceğiniz solar panel ile ekolojik de bir ev.

O SEN OLSAN BARİ
Bir diğer favorim! Hatta en favorim sanırım... Kocaman bir ada mutfak, yüksek tavanlı şömineli oturma alanı, normal yüksekliklerde iki adet oda... Rüstik dekorasyon, üstü kapalı veranda... Klavyeye aktı salyalarım galiba :)... Belki yerler ya da dekorasyonda bazı objeler beyaz olursa daha ferah görünebilir. Yine de bu haliyle her türlü talibim!!!


photos: itinyhouses.com 
            tinyhousetown.net

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt

    Share This

0 yorum:

Yorum Gönder