Göze Şener yazdı: Instagram Stories'e 4 Yeni Özellik Geldi!

Sevgili Göze'ciğim önemli haberler vermiş. Detaylı detaylı özellikleri anlatmış. Bana da öğrenmek ve paylaşmak düştü. :)

Kendisini takip etmek isterseniz buradan instagram hesabına ulaşabilirsiniz.
Şimdi sizi yazısı ile başbaşa bırakıyorum. Görseller ile harika anlatmış. Hem meraklıları, hem de markalar, bloggerlar için önemli özellikler olacağa benziyor.

Instagram'ın Facebook tarafından satın alınmasından sonra, durdurak bilmeyen bir güncelleme furyası da başlamış oldu. Bu güncellemeler kimilerinin hoşuna giderken, eski Instagram kullanıcılarının pek de hoşuna gitmedi. Ama dijitalde önemli olan yeni nesli yakalamak ve sürdürülebilirliği yeniliklerle sağlamak.
Instagram'ı bu akşam kurcalarken fark ettiğim 4 yeni update'inden bahsetmek istiyorum.
Birincisi hepimizin bildiği üzere artık Intsagram Stories'de doğrudan boomerang çekilebiliyor. Bu sayede ister 10 saniyelik video, ister fotoğraf isterseniz de hareketli gif şeklinde boomeranglar çekip stories'imizde paylaşabileceğiz.
Instagram Live da bu akşam itibariyle kullanıma açıldı. Daha önce Rusya'da deneme aşamasında olan bu özellik de tıpkı Facebook Live gibi, Instagram üzerinden canlı yayın yapmanızı sağlıyor. Bu özelliği dünyada kullanan ilk bloggerlar benim beğeniyle takip ettiğim @cupofcouple oldu. 385 bin takipçisi olan kanalı, 189 kişi live olarak izledi.

Bu da demek oluyor ki artık takipçi satın alan bloggerların oyunu bitti. Instagram Stories canlı izleme verisini direk 3rd party ve tüm kullanıcılarla paylaşıyor. Yani like, takipçi hatta video izlenimi satın alanlar artık live izlenim alamayacakları için yakayı ele verecekler.

Üçüncü update ise, Instagram Stories'ler de tıpkı Snaphcat gibi aşağıya doğru bir sekme çıkarıyor. Bunu da ilk kullanan blogger @iamgalla oldu. Kendisi yazmış olduğu son blog postunu bu sayede linkleyerek, Instagram Stories'ini yukarı doğru çekenleri direk post sayfasına çekmiş oldu.
Bakalım ilerleyen günlerde Instagram bize daha neler getirecek derken 4. özelliği de az önce kendisi anons etti..

Dördüncü özellikle artık Instagram rakibi Snapchat'i birebir kopyalamış oldu. Yani artık Instagram'dan da arkadaşlarımıza 10 saniye süre içerisinde kaybolabilen fotoğraf / video özel mesajlar atabileceğiz.


Son tasarımda ise yine Snapchat gibi üç bölüme bölünmüş oldu. Sağ bölüm Instagram Stories, Orta alan normal Instagram, Sol bölüm ise DM kutumuz.

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt

    Share This

1 yorum:

  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil