Bi Mimar Gözüyle: Çalışma Alanı Fikirleri

İyi haftalar! 
Ofisten, evden, daha şanslı olup cafeden, kumsaldan... çalışan herkese iyi çalışmalar!
Sorunsuz, bol kazançlı, neşeli bi' hafta olsun!

Bu başlık altındaki diğer yazılara, şuracıktan ulaşabilirsiniz.Çalışmak deyince, bu mecburi durum hele de 'masa başı' olarak tabir edilen türden ise,
o süreyi keyifli hale getirebilecek en öncelikli şey 'çalışma alanı'dır.
Ardından yapılan işe göre bi' müzik de eklenebiliyorsa, en zorlu işler bile keyifle halledilebilir.KÜÇÜCÜK, FIÇICIK, İÇİ DOLU TURŞUCUK!
Kimi zaman ekstra alan olmayışından, kimi zaman en rahat hissedilen yer olmasından;
yatak odası aynı zamanda çalışma odası da olabiliyor. 
Bu durumda, eğer mümkün ise, cama dönük bi' yerleşim yapmak çalışma sürecinize büyük katkı sağlayacaktır. Aydınlığı karşıdan almak, bi' çoğu alanda olduğu gibi çalışırken de avantaj sağlıyor. Etrafta olan biten ise arada ufak molalarla kafanızı dağıtmanıza yarayabilir.  Fazla hayalperestseniz dikkat! Uygun bi' perde de bulundurmak iyi olabilir :)


KÖŞE KAPMACA
En iyi mimarın bile bazen daha öncelikli bi' alan için feda ettiği ya da onun başka bi' amaçla düzenlediği, sizin ise onunla hem fikir olmadığınız köşeler olabiliyor.
İşte bu köşeler, sevimli birer çalışma alanına dönüşebilir!
DAR ALANDA KISA PASLAŞMALAR
Dikkati kolay dağılanlardan değil iseniz, farklı, açık ya da küçük alanları çalışma alanı olarak değerlendirmek sizin için yer kazandıran çözümler olabilir!
DETAYLAR, DETAYLAR, BENİ BENDEN ALDILAR...
Ufak Bİ alanı çim havasında bi' halı ile döşemek ortamı renklendirirken, doğanın simülasyonu olarak daha huzurlu da kılabilir. Sonuçta gözlerimizi kapattığımızda ne istersek o olmuyor mu?
Yorucu bi' günün ortasında, ayakkabılarınızdan bi' kaç dakikalığına kurtulduktan sonra gözleriniz kapalı bu halı üzerinde gezinerek kendinizi istediğiniz yerde hayal edebilirsiniz :)


BEN O DUVARLARA ÇARPA ÇARPA NASIR TUTTUM...
Çalışma alanının etrafındaki duvarlar adamı rezil de eder vezir de!
Doğru seçimlerle hem kullanışlı hem de ilham verici olabilirler...
 
ODALARDA IŞIKSIZ KALMA
Aydınlığın önemi ile başladık, kapanışı da onunla yapalım.
Pencere sağınızda, solunuzda veya önünüzde olacak şekilde yerleşmeye özen gösterin.
Güneş nasıl vücudumuza vitamin pompalıyorsa; zihnimize de ilham, konsantrasyon... her türlü pozitif ihtiyacı sağlıyor.

photos: ultralinx 
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt

  Share This

2 yorum:

 1. Sapanca otel fırsatlarından yararlanarak bu hafta sonunu huzur ve konfor içinde geçirmek istemez misiniz? Göz alıcı güzellikteki bu coğrafyada, yeni açılan kaliteli otellerde kalacak, manzaranızın tadını çıkaracaksınız. Panoramik Sapanca manzarasına karşı Sapanca otel hizmetlerinden yararlanabilirken dilediğiniz an heyecanlı aktivitelere katılabilirsiniz.
  http://www.sapancaotel.com.tr/
  #sapancaotel #sapancaotelleri #sapanca

  YanıtlaSil
 2. Yurt içi ve yurt dışı Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Liselerinde okumak isteyenler, yurt dışı lisans ve master programlarına portfolyo hazırlamak isteyenler, sanat kariyerine nasıl yön vermesi gerektiğine karar veremeyenler, hangi bölümün yeteneklerini tam olarak yansıtacağını öğrenmek isteyenler için Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu ile Eğitim Danışmanlığı!
  http://www.guzelsanatlarahazirlikkursu.com.tr/
  #güzelsanatlarahazırlıkkursu #güzelsanatlarahazırlıkkursları #güzelsanatlarahazırlıkkurs

  YanıtlaSil