Elgiz Müzesi’nde Türkiye heykel sanatından bir dönem, '52-62' sergisi 27 Aralık'a kadar sürecek!


Elgiz Müzesi’nin yeni sergisi “52-62”, 
Türk çağdaş heykel sanat tarihinde bir dönemi ele alıyor. 
“52-62” sergisinde, 1952 ve 1962 yılları arasında doğan heykeltıraşların eserlerine yer veriliyor. 17 Eylül’de açılan sergi 27 Aralık’a kadar sürecek.

'Maymun Mazhar-Önder Büyükerman'

Müze, her Teras Sergisi’nde olduğu gibi, 
bu sergide de özel bir Danışma Kurulu’yla çalışıyor. 
Sanatçılar; Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz’den oluşan Danışma Kurulu tarafından davet edildi.

Önde, 'Ben-Mümtaz Demirkalp'

Sergide, Ali Dirier, Ayla Aksungur, Ertuğ Atlı, Güler Güngör, Hayri Karay, Kemal Tufan, Mümtaz Demirkalp, Nilüfer Ergin, Nurettin Bektaş, Önder Büyükerman, Selma Gürbüz, Server Demirtaş, Ümit Öztürk ve Yunus Tonkuş’un farklı malzemelerden oluşan heykelleri gösterimde olacak.

'Görünmez Çocukluğum-Kemal Tufan'

Sanatçılar belirli bir konu üzerine değil, yaş aralığına ve sanatsal gelişimine göre değerlendirildi. İzleyici “52-62” sergisinde, hem Türk çağdaş sanatının heykel üretiminin belirli bir dönemde ne kadar etkin geliştiğini ortaya koyuyor, hem de heykeltıraşların üretim süreçlerini belirli eserler üzerinden inceliyor.

'İsimsiz-Nilüfer Ergin'

Sergilenen heykeller, klasik, figüratif, kavramsal ve kinetik özellikler taşırken, bazı sanatçılar sergi için yeni eserler üretecek, bazılarının da işleri özel koleksiyonlardan ödünç alındı.

Daha fazla bilgi için:
Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi
Meydan Sokak Beybi Giz Plaza Maslak Istanbul
T: +90 212 290 25 25
F: +90 212 290 25 26


Sonraki Kayıt Önceki Kayıt

    Share This

0 yorum:

Yorum Gönder