Ekim ayında faydalı Bİ hediyeye ne dersiniz? - Aveda ile 'Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası'na destek olabilirsiniz!

Estée Lauder Şirketleri tarafından 20 yıldır 70 ülkede düzenlenen Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası’nın bu yılki teması: “Meme Kanseri’ni Yenelim. Birlikte daha güçlüyüz.”
Estée Lauder Companies’ Meme Kanseri Bilinçlendirme (BCA) Kampanyası, pembe kurdelenin ortak yaratıcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Evelyn H. Lauder  tarafından 1992 yılında başlatıldı. 2011 yılında vefatına kadar, Bayan Lauder aynı zamanda 1993 yılında kurduğu kâr amacı gütmeyen, bağımsız bağış toplama kuruluşu Meme Kanseri Araştırma Fonu (BRF)’nun başkanlığını da yürüttü. Estée Lauder Companies’ Meme Kanseri Bilinçlendirme (BCA) Kampanyası 1994 yılından bu yana, duyarlı gönüllüler ile birlikte 70’ten fazla ülkede 166 Meme Kanseri Araştırma Fonu ® (BCRF) projesine yaklaşık 42 Milyon $ fon sağlayarak global araştırma, eğitim ve tıbbi hizmetlerine destek vermek üzere 53 milyon $’dan fazla bağış topladı.

BAĞIŞLAR
Bu yıl kampanya kapsamında Estée Lauder Şirketleri markalarının kampanya için özel ürünlerinin satışlarıyla #MemeKanseri üzerinde  çalışan 2 ayrı vakıfa bağış sağlanıyor.
Estée Lauder Şirketleri,  #MemederVakfı tarafından Türk kadınının Meme Haritası’nı çıkartmak amacıyla yapılan araştırmalara ve geçtiğimiz yıl 10.000 kadının ücretsiz #mamografi taramasından geçtiği ve 75 erken teşhisin yakalandığı Başakşehir Meme Sağlığı Merkezi’nin çalışmalarına destek veriyor.
#MevaVakfı tarafından bu yıl 40.000 genç kıza ulaşılması hedeflenen Farkındayım Korkmuyorum – Arkadaşıma Anlatıyorum Meme Sağlığı Akran Eğitimi Projesi’ne destek veriyor. Proje geçtiğimiz yıllarda 32 000 genç kıza meme sağlığı eğitimleri verdi.

Kafam Bi Online seçimi 'AVEDA Limited-Edition Hand Relief™:  25 saf çiçek ve bitki özlerinden elde edilen shampure™ aroması ile duyularınızı sakinleştirecek. 
Ne yazık ki online olarak bulamasak da, buradan hangi kuaför salonlarında olduğunu bulabilirsiniz :)

MEME KANSERİ HAKKINDA BİLGİLER
  • Güncel mevcut verilere göre, meme kanseri dünya çapında en çok tanısı konulan 2. kanser türüdür. 2012 yılında, dünya genelinde tahmini olarak 1.7 milyon kadına meme kanseri tanısı konmuştur. Bu, dünya çapında tüm kanser tanılarının yaklaşık % 12’sidir.2
  • Meme kanseri artık global olarak kadınlardaki tüm kanser vakalarının dörtte birini temsil etmektedir.2
  • MEME KANSERİ dünya çapında değerlendirilen ülkelerin 3/4’ünden fazlasında  (184 ülkenin 140’ında) kadınlar arasında EN SIK TANI KONULAN KANSERDİR. 2
  • Göğüs kanserli birinci dereceden bir akrabaya (anne, kız kardeş veya kız evlat) sahip olma bir kadının riskte olduğu şüphesini doğuruyor. Birinci dereceden iki akrabaya sahip olma riskini yaklaşık olarak üç katı artırıyor.1
  • Şu an itibariyle, dünya genelinde 6.3 milyondan fazla kişi göğüs kanserinden kurtulmuş durumdadır. Bu, Milan, Dubai ve Chicago’nun nüfuslarından daha fazla insan demektir.2
  • Meme kanserli yaklaşık 5 erkekten 1’i hastalıklı bir erkek veya kadın akrabaya sahip durumda.
  • Kadınlar daha yüksek riskte bulunmakla birlikte, Birleşik Devletlerde tüm meme kanseri vakalarının yaklaşık % 1’ini tanısı konulan erkekler oluşturmakta.
kaynak: Kokosh Girl
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt

    Share This

0 yorum:

Yorum Gönder