Shukineshu ile 'Sırt Çantalarının Geri Dönüşü ile Özgürlüğü Baştan Keşfetmek'

Sevgili Shukineshu
Kafam Bi Online için yazar da paylaşmamak olur mu hiç?!

Bu sezon tekrardan hayatımıza şimşek hızıyla giren ve 
Bİ çoğumuzun vazgeçilmezi olan 'Sırt Çantaları' ile ilgili Shukineshu'nun
keyifli yazısını  okumaya davet ediyoruz sizi...


Sırt çantalarının hızlı geri dönüşü, bundan sonra onları bir daha bırakmayacağımız hissini uyandırıyor. Sırt çantaları hızla evrilerek öğrenci ya da turist simgesi olmaktan, şehrin ritmine ayak uydurmaya çalışan insanların vazgeçilmez tercihine dönüşmekte. Alışkanlıklar hızla değişirken, KafamBiOnline‘ın isyanı ile hızlı bir öneri listesi hazırladım.
YERLİ TASARIMLAR
NİYO by NİYAZİ ERDOĞAN
niyo-by-niyazi-erdogan-floral-pixel-bywonderland-canta-shukineshuSatışa çıkmaları ile stoklarının tükenmesi hemen hemen bir olan NİYO’lar, uzun süre ortalığı kasıp kavuracak gibi. Form olarak alışageldiğimiz klasik Eastpak’leri andırsa da, kendine özgü detayları ile kısa sürede büyük beğeni topladı.
MANU ATELIER
fernweh_bold_manu_atelier_sirt_canta_backpack_tavsiye_moda_stil_trend
Manu Atelier, gencecik bir marka; ancak uzun yıllara dayanan üreticilik geçmişi ile de fark yaratmış bir marka. Kısa sürede büyük beğeni toplayan marka, portföy ve omuz çantası modellerinin yanısıra iki adet de sırt çantası modeli ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bold markanın en beğenilen modelleri arasında yer alsa da, Fernweh de hem omuz hem de sırt çantası olarak kullanılabilme özelliği ile dikkat çekiyor.
Manu, V2K Designers arasında yer alıyor.
MEHRY MU
mehry_mu_beymen_blender_lidyana_moda_stil_trend_sirt_canta_backpack_2
Mehry Mu, beni büyük bir şaşkınlığa uğratarak bu yaz Yapo sırt çantası ile karşımıza çıktı. Bu modele layık görmediğim omuz askılarını saymazsak her detayına bayıldığımı söyleyebilirim. İç astarı, dikişleri, fermuar tokaları muazzam!
URBAN QUEEN
urban_queen_sirt_canta_backpack_tavsiye_moda_stil_trend_4
Urban Queen de hızla hayatımıza giren markalar arasında başı çekiyor. Tek model ve 4 ayrı renk olarak üretilen çantanın ne denli beğeni topladığını Instagram’dan takip edebilirsiniz.
Popüler olan her ürüne mesafeli duran ben, sadeliği ile her tarza uyum sağlayan bu modele karşı koyamadım. Üstelik İstanbul gibi bir şehirde, sırt çantamı birisi açtı açacak korkusu duymadan huzurla da dolaşabiliyorum.
DİBAG
dibag_sirt_canta_backpack_tavsiye_moda_stil_trend_1
İlk başta cinsiyetsiz duruşlarıyla dikkat çeken Dibag‘ler, omuzda da taşınmaya olanak sağlayan uzun el sapı sayesinde büyük bir artı kazanıyor. Severek kullandığım bu modelin ağız kısmında bir fermuarın olmayışı ise bir dezavantaj. Kalıp gibi bir forma sahip olmayan çantanın ağzı açıldığı için eşyalarınızın düşmesi ya da içine bir el dalması kaçınılmaz. Ancak bu durum beni Dibag’imi kullanmaktan alıkoyuyor mu? Elbette hayır!
DİĞER MARKALAR
KENZO
kenzo_net-a-porter_sirt_canta_backpack_tavsiye_moda_stil_trend
Bir çanta ki son derece sıradan, hatta en klasik omuz çantası modellerinden birinden devşirilmiş. Ancak tek bir detayı var. Çantanın tokasını kavrayan o metal yağmur damlası, çantanın tüm havasını değiştirmeye yetiyor da artıyor bile. Tarzıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran plaza kadınlarının dikkatinden kaçmayacaktır.
Net-A-Porter‘dan ulaşabilirsiniz.
ELIZABETH AND JAMES
elizabeth_and_james_sirt_canta_backpack_tavsiye_moda_stil_trend_net_a_porter
2014 yazının trendleri arasında yalnızca sırt çantaları değil, aynı zamanda bucket modeller de yer alıyor; en makbulü de etnik desenlerle bezenmiş olanı. O halde Elizabeth and James‘in bu modelini tek geçerim!
GRAFEA
grafea_asos_sirt_canta_backpack_tavsiye_moda_stil_trend_2
Malumunuz Grafea benim favori markalarım arasında yer almakta; bir sırt çantası listesihazırlanacaksa da ona yer vermemek olmaz.
TOPSHOP
topshop_sirt_canta_backpack_tavsiye_moda_stil_trend_3
Sırt çantalarından söz ederken istinasız her yıl sırt çantalarına yer veren Topshop’ı ağırlamak benim için adeta saygı duruşu gibi birşey. Farklı formlardaki sırt çantaları ile herkesin beğenisine hitap eden markanın Akasya AVM şubesini ziyaret etmenizi muhakkak öneririm!
EASTPAK
eastpak_sirt_canta_backpack_tavsiye_moda_stil_trend
11 sene olmuş ben liseden mezun olalı. Bizim zamanımızda Louis Vuitton çanta değil, Eastpak sahibi olmak isterdi öğrenciler. Bir de Converselerin geri dönüşünün hakkını vermeyi ihmal etmezdik. Benimse çapraz askılı siyah minik bir sırt çantam vardı, üniversiteye başladığımda da vazgeçilmezim olan. Sahi; sırt çantalarının geri dönüşünden sonra çapraz çantalara da sıra gelecek mi?
Sen de sırt çantası kullanıyor musun?
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt

    Share This

0 yorum:

Yorum Gönder