La Petite Dolly İle Günün Stili “ÖNÜM ARKAM SAĞIM SOLUM DANTEL” & Kafam Bİ Online İle “ONLINE KEŞİFLER”

Dantel ve oya Türk el sanatlarının kadınlarca yürütülen önemli bir koludur. Kökenleri, uygulamaları ve ürünleri farklı olan dantel ve oya ayrı ayrı gelişmiş el sanatlarındandır. Bazı araştırmacılar Türkiye'ye 16. yüzyıldan sonra Venedik'ten ve öteki Avrupa ülkelerinden ilk dantel örneklerinin geldiğini ileri sürerken; bazıları da doğu ülkelerinde ve özellikle Anadolu'da çok gelişen oya türünden el sanatı ürünlerinin Venedikliler'ce Avrupa'ya götürüldüğünü ve buradan "dantel" adıyla, biraz daha değişmiş olarak Türkiye'ye geldiğini belirtir. (Bilgi: dantelindanteli.blogcu.com)
Türkiye'de dantel çeyizin olmaz ise olmazları arasında  yer alır; yatak, divan ve masa örtülerinde, yastık kenarlarında, çevre ve mendillerde süs öğesi olarak kullanılır. Fakat son zamanlarda tüm moda dünyasının önü arkası sağı solu dantel oldu. Danteli koleksiyonuna sokmayan tasarımcı, gardırobuna sokmayan ünlü/ünsüz kadın kalmadı :)
Kafambionline ile siz okuyucularımızı düşündük ve bembeyaz dantelli yazılar hazırladık… İyi seyirler! İyi alışverişler!

Sözü sevgili Dolly’den alarak, sürüklüyoruz sizi online keşifler diyarına…
Yolculuğumuza trendyol ile başlıyoruz. Kendi markaları olan Milla’nın bu dantel eteği gündüz işe, tıpkı bu kombin gibi Bi ceketle, akşam yemeğe ceketinizi çıkararak, hafta sonu da kot gömlek ve tshirtler ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fiyatı da çok uygun olan bu parçayı gardırobunuza eklemek için buraya Bi tık tık!
Trendyol’un kardeşi Modagram ile devam ediyoruz..
Sıkça tercih ettiğimiz, her konuda hızlı ve ilgili olan modagram içinde kaybolabileceğiniz kadar çok seçenek sunuyor. İlk önerimiz, ister birlikte, ister başka kombinlerle kullanabileceğiniz, Park Bravo’ya ait bu buluz ve etek.

Yine Modagram üzerinden, Koton’a ait bu hoş elbise ya da hafta sonu vazgeçilmezi olan şorta sahip olabilirsiniz.
Modagram turumuzun sonu, dantelden hızını alamayanlara geliyor…
Son dönemin trendlerinden kalın taban ayakkabı da dantellenmiş. Gecenin sonunda dans pistinin tozunu atmak isteyen gelinler için harika Bİ seçim olabilir :) Hafta sonu ise kot şort ve kısa bluzlar ile kombinlenebilir.
Gelelim sevgili dostumuz Selin Çetinkaya’nın, girince çıkmak istemeyeceğiniz, güncel moda akımlarını rahatlıkla takip ederek, piyasadan daha uygun fiyatlara sahip olma şansını yakalayacağınız sitesi Stylestories’e. Konu moda olunca sabrım vardır, 1 aya yakın Bi süre göz açıp kapayınca geçer diyorsanız sizi şöyle alalım.
Beyaz dantel elbise en az siyah elbise kadar hayat kurtarıcı Bi parça! Vakkorama’nın bu ister sırt, ister göğüs dekoltesi olarak kullanılabilir görünen ve şu anda indirimde olan elbisesine buradan ulaşabilirsiniz.
‘Bu kadar kullanışlı Bi parça için kesenin ağzını açarım!’ diyenleri, American Retro’nun bu farklı çizgiler taşıyan modeli için Shopigo’ya davet etmek boynumuzun borcudur. :)

Bu yazın modası, Dolly’nin tabiriyle ‘Çakma kimono’ da dantellenmiş, pek Bi bayıldık! Asos keşfi için tıklayınız.
Türkiye’de de mağazası bulunan Oysho markasının bu dantellenmiş bluzu da Bi alınması gerekenlerden. Buradan ulaşabilirsiniz.

Hamile ve büyük beden olanların eksiği ne? Belki az biraz Bi fazlalık var ama dantel akımından geri kalmanız gerekmiyor! Asos sizi de düşünmüş:)
Beyazın kız kardeşiyle final yapalım. Fazla parlamadan yine de ferah olmak isteyenlere gelsin…
Henüz deneme fırsatımız olmayan yeni keşfedilen Bi site olan Bonprix’in bu modeli ‘Cool’ görünmek isteyenler için birebir. Buradan inceleyebilirsiniz.

Tercihlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!
Bol alışverişli günler!
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt

    Share This

0 yorum:

Yorum Gönder